ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15384347
*
nr 1538 4347
Spegel
Empirestil, 180-tal, 72x40 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 maj 2023
kl 19:47:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/4 23:44:52
1
100 kr
28/4 23:48:23
1
400 kr
29/4 15:43:49
2
200 kr
29/4 15:43:49
1
250 kr (Budbetjänt)
29/4 17:35:55
3
300 kr
29/4 17:35:55
1
350 kr (Budbetjänt)
29/4 17:35:58
3
400 kr
29/4 17:35:58
1
400 kr (Budbetjänt)
1/5 15:58:38
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1538 4347
Spegel
Empirestil, 180-tal, 72x40 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 maj 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/4 23:44:52 | 1 | 100 kr |
28/4 23:48:23 | 1 | 400 kr |
29/4 15:43:49 | 2 | 200 kr |
29/4 15:43:49 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
29/4 17:35:55 | 3 | 300 kr |
29/4 17:35:55 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
29/4 17:35:58 | 3 | 400 kr |
29/4 17:35:58 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
1/5 15:58:38 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23